Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Złoty medal z wyróżnieniem dla Multimedialnego Systemu Monitorowania Hałasu2007-12-13

Multimedialny System Monitorowania Hałasu opracowany przez Katedrę Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej został nagrodzony złotym medalem z wyróżnieniem podczas Światowego Salonu Wynalazczości "Eureka”. System wybrano spośród kilkudziesięciu opracowań naukowo-badawczych – na konkursową wystawę zgłosiło się bowiem ponad 30 krajów, w tym Iran i Malezja.

 – Światowy Salon Wynalazczości "Eureka" to jedna z najbardziej prestiżowych wystaw z dziedziny światowej wynalazczości. Zaprezentowało się ponad trzydzieści krajów świata, ale znaczącą grupę wśród wystawców stanowiły ekspozycje polskich instytutów i uczelni. Katedra Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej prezentowała Multimedialny System Monitorowania Hałasu, którego zadaniem jest ułatwienie oceny nagromadzenia czynników degradujących środowisko aglomeracji, w tym przede wszystkim hałasu – opowiada prof. Andrzej Czyżewski, kierownik Katedry Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. 

Wynalazek politechników, realizowany we współpracy z Centrum Doskonałości "Proksim", spotkał się dużym zainteresowaniem zarówno wśród publiczności, jak i u sędziów oceniających prezentowane prace.  

Światowy Salon Wynalazczości "Eureka” odbywał się w dniach 22-25 listopada 2007 roku w Brukseli. Była to już pięćdziesiąta siódma edycja wystawy. Medal wraz z dyplomem dopiero trafił do rąk laureatów.     

poleć znajomemudrukuj