Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

266 osób wykształconych „na odległość”2006-12-21

Projekt „Know – Kształcenie na odległość wspierające rozwój kwalifikacji zawodowych” dobiegł końca. Dyplomy uzyskało 266 osób wykształconych „na odległość”. Przez dwa lata na 12 bezpłatnych kursach – podniosło swoje kwalifikacje prawie 300 osób, m.in. organizatorów służby zdrowia, lekarzy rodzinnych, radiologów, nauczycieli akademickich i nauczycieli szkół różnych poziomów. Kursy zostały przygotowane przez ekspertów w ramach konsorcjum czterech uczelni Wybrzeża: Akademii Medycznej w Gdańsku, Akademii Morskiej w Gdyni, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt współfinansowany Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Słuchaczom zaproponowano sześć kursów w dwóch edycjach, m.in. z zakresu etyki organizacji, sieci komputerowych, diagnostyki radiologicznej, leczenia bólu przewlekłego dla lekarzy rodzinnych, a także kształcenia na odległość nauczycieli i dydaktyki akademickiej. Zainteresowanie kursami wyraziło ponad tysiąc osób, formalnie udział zgłosiło ponad dziewięćset, przyjęto ok. trzystu pięćdziesięciu uczestników , z czego dyplomy uzyskało 266 osób.

– Celem projektu było podniesienie kwalifikacji zawodowych osób objętych projektem, a także popularyzacja kształcenia przez całe życie i tworzenie społeczeństwa informacyjnego na Pomorzu – mówi prof. Antoni Nowakowski w Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, koordynator projektu. – Z dużą satysfakcja stwierdzamy, że interdyscyplinarne doświadczenia zespołów specjalistycznych z różnych uczelni zdecydowanie przynosi wartość dodaną trudna do osiągnięcia w zamkniętej grupie specjalistów „branżowych”.

Kursy prowadzone były z zastosowaniem zaawansowanych narzędzi techniki nauczania na odległość. Materiał kursu rozłożony został na 30 godzin pracy z instruktorem (zdalnie, a na zajęciach wprowadzających lokalnie) z wykorzystaniem komputera i sieci Internet oraz 20 godzin prac własnych z wykorzystaniem materiałów przygotowanych na serwerze edukacyjnym. Kurs uwieńczyło przyznanie dyplomu, a także specjalnych bonusów w postaci punktów kwalifikacyjnych w karierze lekarza czy dyplomu ukończenia kursu pedagogicznego, co istotne w karierze zawodowej zarówno nauczycieli, jak i lekarzy.

Spotkanie wieńczące projekt odbędzie się 21 grudnia, czwartek, w sali Rady Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki PG, pok. 122 , I piętro, godz.13.00

poleć znajomemudrukuj