Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Politechnika Gdańska patronem finału II Pomorskiego Konkursu Matematycznego - wręczenie nagród laureatom2006-04-07

Wręczenie nagród zwycięzcom finału II Pomorskiego Konkursu Matematycznego odbędzie się 8 kwietnia 2006 r o godzinie 10.00 w Auditorium Maximum w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Organizatorem konkursu jest Klub Nauczyciela Matematyki działający przy Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Natomiast patronat nad konkursem objął prof. dr hab. Janusz Rachoń, rektor Politechniki Gdańskiej. Objęcie patronatu przez Politechnikę Gdańską wpisuje się w szereg wielokierunkowych działań podejmowanych przez uczelnię, które zmierzają do ciągłego podnoszenia poziomu kształcenia matematyki w szkołach.  Stanowi także bezpośrednie następstwo zorganizowanego przez PG w styczniu br. seminarium „Bez matematyki kariery nie zrobisz – kształcenie matematyczne w szkołach ponadgimnazjalnych i wyższych a perspektywy rynku pracy“.

Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania matematyką wśród uczniów oraz stworzenie im możliwości do sprawdzenia wiedzy i umiejętności matematycznych.

Konkurs skierowany był wyłącznie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  Udział w konkursie zgłosiło aż 50 szkół z województwa pomorskiego. Laureaci otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Sponsorem nagrody głównej w II Pomorskim Konkursie Matematycznym jest Wydawnictwo Podkowa Bis.  Pozostałe nagrody ufundowało Wydawnictwo Nowa Era wraz z Wydawnictwem Szkolnym i Pedagogicznym.

poleć znajomemudrukuj