Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Otwarcie placówki relacyjnej Santander Universidades na Politechnice Gdańskiej2018-11-29

W obecności rektora PG prof. Jacka Namieśnika, prorektorów prof. Janusza Cieślińskiego i prof. Marka Dzidy, p.o. kanclerza mgr. inż. Mariusza Milera oraz dyrektora Santander Universidades w Polsce Wojciecha Leśniewskiego odbyło się otwarcie placówki relacyjnej Santander Universidades na Politechnice Gdańskiej.

 

– Uruchomienie pierwszej w północnej Polsce placówki relacyjnej Santander Universidades na uczelni wyższej to efekt bliskiej współpracy Politechniki Gdańskiej z Grupą Santander i przykład zacieśniania relacji pomiędzy nauką a biznesem – powiedział prof. Jacek Namieśnik.

– Wierzymy, że wyższe wykształcenie jest czynnikiem kreującym wzrost, postęp i dobrobyt w przyszłości. Santander Universidades to jedyna, zarówno w skali mikro, jak i makro, tak silna i kompleksowa współpraca świata biznesu ze światem nauki. Bardzo cieszymy się, że na Politechnice Gdańskiej rozpocznie działalność placówka relacyjna Santander Universidades, która, mamy nadzieję, szybko stanie się częścią społeczności akademickiej – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

Santander Universidades to jeden z kluczowych projektów społecznego zaangażowania Santander Bank Polska oraz Grupy Santander. Program wspiera rozwój studentów z niemal 1200 uczelni na całym świecie, w tym ponad 50 uczelni w Polsce. Tylko w 2017 roku wsparcie uzyskało 39 069 osób w 18 krajach, w tym 2806 osób w Polsce.

Uczelnie biorące udział w programie mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i finansowe konferencji, badań i projektów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych, wsparcie kultury przedsiębiorczości i innowacyjności w środowisku akademickim, umiędzynarodowienie edukacji poprzez stypendia zagraniczne, programy wymiany i projekty realizowane we współpracy z najlepszymi uniwersytetami z różnych krajów oraz wsparcie studentów w wejściu na rynek pracy poprzez programy stażowe i zatrudnianie absolwentów.

Dla studentów uczestnictwo w Santander Universidades oznacza stypendia krajowe i zagraniczne na najlepszych uczelniach z całego świata, udział w konferencjach, szkoleniach i wydarzeniach organizowanych w Polsce, wsparcie najlepszych pomysłów i stowarzyszeń studenckich, jak również możliwość odbycia staży i praktyk w Santander Bank Polska.

Więcej informacji o programie Santander Universidades można znaleźć na stronie santanderuniversidades.pl.

Nowo otwarta placówka relacyjna mieści się w Gmachu B i jest do dyspozycji pracowników i studentów w godzinach 9:00- 17:00.

Osoby do kontaktu:

Mariola Piskorska, menedżer placówki relacyjnej Santander Universidades: tel. 665 617 682; e-mail: mariola.piskorska@santander.pl

Dawid Kurczewski, doradca klienta: tel. 665 618 743; e-mail: dawid.kurczewski@santander.pl

poleć znajomemudrukuj