Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Pomiędzy nauką a sztuką. Wyjątkowy wykład i… recital prof. Krzysztofa Kluszczyńskiego na PG2018-01-29

Wykład poświęcony relacjom pomiędzy techniką a sztuką, połączony z eksperymentami przeprowadzonymi przy użyciu fortepianu i recitalem fortepianowym w wykonaniu profesora Krzysztofa Kluszczyńskiego już 30 stycznia na Politechnice Gdańskiej.

Prof. Krzysztof Kluszczyński z Politechniki Śląskiej to niezwykle barwna postać w świecie nauki, ale również kultury i sztuki. Jest uczonym o bogatym dorobku naukowym w zakresie elektrotechniki i maszyn elektrycznych, a także mechatroniki i nowatorskich systemów mechatronicznych. Posiada też wykształcenie muzyczne. Zainteresowanie profesora filozofią nauki i inżynierii oraz psychologią odkryć i wynalazków zaowocowało licznymi zaproszeniami do wygłoszenia wykładów o charakterze interdyscyplinarnym.

Celem wykładu „O sztuce modelowania i twórczej roli intuicji”, który prof. Krzysztof Kluszczyński wygłosi na PG, jest dotarcie do istoty procesu modelowania oraz takie ujęcie definicji modelu, które zachowuje swoje znaczenie i ważność nie tylko w technice, inżynierii i fizyce, ale również w innych formach ludzkiej aktywności. Aby uczynić rozważania bardziej przekonującymi, profesor sięgnie nie tylko po przykłady z inżynierii, ale odwoła się również do wielu gatunków sztuki: malarstwa, grafiki, muzyki i sztuk użytkowych. Wykład uatrakcyjni dwudziestominutowy recital fortepianowy w wykonaniu profesora, pt. „Modelowanie w muzyce”. Wcześniej fortepian zostanie wykorzystany do… przeprowadzenia eksperymentów.

Na gościnny wykład prof. Krzysztofa Kluszczyńskiego pt. „O sztuce modelowania i twórczej roli intuicji” zapraszają Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej w ramach Politechniki Otwartej. 30 stycznia, godz. 15.30, Aula w Gmachu Głównym PG. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

poleć znajomemudrukuj