Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Prof. Jacek Namieśnik członkiem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych2017-12-13

Europejska Akademia Nauk i Sztuk Pięknych (European Academy of Sciences and Arts, EASA), jedna z najbardziej prestiżowych organizacji naukowych i artystycznych w Europie, zaprosiła w swoje szeregi profesora Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej.

– Możliwość działania w ramach Akademii zalicza się do największych wyróżnień, jakie mogą spotkać naukowca w naszej części świata. To dla mnie ogromny zaszczyt – mówi prof. Namieśnik.

Powstała w 1990 roku Akademia zrzesza ponad 2000 najwybitniejszych naukowców i artystów z całej Europy, wśród których jest 31 laureatów Nagrody Nobla. EASA stawia sobie za cel analizę i rozwiązywanie problemów stojących przed społecznością europejską we współpracy z przedstawicielami władz, wyznań i religii.

Członkowie European Academy of Sciences and Arts dzielą się na przedstawicieli nauk humanistycznych, medycznych, artystycznych, przyrodniczych, społecznych (w tym prawa i ekonomii), technicznych, religijnych oraz związanych z zarządzaniem. EASA regularnie angażuje się w projekty i organizuje wydarzenia dotyczące każdego z tych obszarów badań. Z Akademią współpracuje sześć instytutów, prowadzi ona również swój własny uniwersytet, Alma Mater Europaea, z siedzibą w austriackim Salzburgu.

Do European Academy of Sciences and Arts należy 31 Polaków, w tym prof. Jerzy Buzek, prof. Krzysztof Penderecki, prof. Andrzej Zoll i prof. Jerzy Woźnicki. W 2015 r. wiceprezesem EASA został ówczesny prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.

poleć znajomemudrukuj