Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Politechnika Gdańska po raz drugi z prestiżową nagrodą ELSEVIER Research Impact Leaders2017-11-28

Po raz drugi Politechnika Gdańska otrzymała nagrodę ELSEVIER Research Impact Leaders w kategorii Social Sciences. Nagroda przyznawana jest uczelniom, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie polskiej nauki w świecie. Pod uwagę brany był wzrost liczby publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych z udziałem zagranicznych współautorów oraz poziom cytowań w danej dyscyplinie.

 

Prof. Jacek Namieśnik, rektor PG odebrał tę prestiżową, przyznawaną od 2016 roku nagrodę, 27 listopada podczas gali w ramach konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a zarządzanie szkołą wyższą”, zorganizowanej przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Polską Komisją Akredytacyjną. Statuetkę wręczył Łukasz Szumowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Po raz kolejny otrzymaliśmy nagrodę za publikacje multidyscyplinarne z pogranicza nauk społecznych i technicznych. To wyraz uznania dorobku naszej Alma Mater, ale i sygnał dla wszystkich uczelni, że interdyscyplinarność to jeden z filarów współczesnej nauki - powiedział prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Podczas konferencji, w której wzięli udział przedstawiciele władz uczelni, prof. Jacek Namieśnik wygłosił wystąpienie pt. „Rankingi budują wizerunek - strategia rankingowa Politechniki Gdańskiej”.

 

 

poleć znajomemudrukuj