Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

11 września rozpoczynamy dodatkową rekrutację na wybrane kierunki studiów2017-08-22

Zielone technologie i monitoring (Green Technologies and Monitoring), Korozja, Analityka gospodarcza, Oceanotechnika oraz Informatyka to kierunki, na które przeprowadzona zostanie dodatkowa rekrutacja. Rozpocznie się ona 11 września i potrwa tydzień.

Zainteresowani będą mieć do wyboru pięć kierunków studiów. Zielone technologie i monitoring (Green Technologies and Monitoring) oraz Korozja to studia stacjonarne I stopnia prowadzone na Wydziale Chemicznym. Studenci Zielonych technologii i monitoringu poznają wachlarz metod służących monitorowaniu środowiska, usuwaniu z niego zanieczyszczeń i przeprowadzaniu zielonych procesów przemysłowych. Studia te są prowadzone w dwóch językach – polskim i angielskim. Studenci mogą wybrać jeden z nich lub brać udział w zajęciach mieszanych. Korozja to kierunek poświęcony badaniu zjawiska degradacji materiałów. Walka z nim jest priorytetem we wszystkich dziedzinach gospodarki, a nawet w zakresie kultury i sztuki. Zajęcia na tych studiach pozwalają zapoznać się z najnowocześniejszymi technikami ochrony przed korozją oraz metodami jej badania.

Wśród kierunków niestacjonarnych I stopnia można będzie podjąć studia na Analityce gospodarczej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Są to studia umożliwiające zdobycie wiedzy z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania, podpartej znajomością systemów informatycznych. Studenci mają do wyboru wiele dodatkowych szkoleń oraz możliwość uczestnictwa w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą. Wciąż też dostępne są miejsca na studiach niestacjonarnych I stopnia na kierunku Oceanotechnika (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa), które przybliżają zasady budowy i remontowania statków, obsługę platform wiertniczych oraz eksplorację zasobów mórz i oceanów.

Istnieje także możliwość wzięcia udziału w dodatkowej rekrutacji na studia niestacjonarne II stopnia na kierunku Informatyka (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki). Pozwalają one uzyskać wszechstronne wykształcenie z zakresu aplikacji i systemów, wzbogacone o kompetencje potrzebne m. in. do prowadzenia obliczeń naukowo-badawczych oraz tworzenia elastycznych i wydajnych systemów rozproszonych. Politechnika Gdańska posiada najlepiej wyposażone laboratoria dydaktyczne sieci komputerowych w Polsce, co zostało potwierdzone opiniami zarówno studentów, jak i państwowych komisji akredytacyjnych.

Dodatkowa rekrutacja rusza 11 września. Do 18 września kandydaci muszą dodać nabór w systemie eRekrutacja i złożyć komplet dokumentów do właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej w godzinach jej urzędowania. Wyniki zostaną ogłoszone 20 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

poleć znajomemudrukuj