Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Międzynarodowa Konferencja Naukowa dla Dzieci na Politechnice Gdańskiej2017-05-29

Stowarzyszenie Polska Akademia Dzieci i Politechnika Otwarta już po raz ósmy organizują Międzynarodową Konferencję Naukową dla Dzieci. Uroczyste otwarcie konferencji odbędzie się 1 czerwca o godz. 10.30 w Audytorium Novum na Politechnice Gdańskiej.

W tym samym audytorium odbędą się wykłady plenarne. Pierwszy, który przygotowała dziesięcioletnia Zuzanna Ratajczak będzie dotyczył „Ewolucji życia na Ziemi i ery dinozaurów”. Kolejną prezentację wygłosi gość specjalny tegorocznej konferencji Andre Stern ­– pochodzący z Francji muzyk, kompozytor, lutnik, dziennikarz i pisarz, który będzie przekonywał, że zabawa jest najlepszym sposobem nauki.

Po wykładach plenarnych odbędą się spotkania w sekcjach. Dzieci wystąpią zarówno w roli słuchaczy, jak i prelegentów. Opowiedzą o swoich naukowych fascynacjach i podzielą się z innymi swoimi odkryciami. Podczas wykładów będzie można dowiedzieć się np. jak powstaje kamień polny albo czy dzieci powinny grać w szachy. Kolejne wystąpienia będą dotyczyć m.in. polskich samolotów cywilnych 1945–1996; kobiet, które zmieniły świat oraz dziwnych zjawisk atmosferycznych. Będzie też mowa o hydroponice, czyli o możliwości uprawy roślin w kosmosie. Dzieci będą mogły także spędzić czas w Ogródku matematycznym. Podczas konferencji wykłady wygłoszą również dorośli specjaliści.

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny uniwersytet prowadzony przez dzieci od 6 do 12 roku życia. Na uczelniach w całej Polsce, w tym na Politechnice Gdańskiej, odbywają się raz w miesiącu wykłady dla dzieci, podczas których prelegentami są zarówno dzieci, jak i doświadczeni dorośli wykładowcy. Zwieńczeniem każdego roku akademickiego jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa dla dzieci odbywająca się w Dniu Dziecka. Gromadzi ona liczne grono słuchaczy – w tym roku Politechnika spodziewa się pół tysiąca gości. Na wszystkich uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje – pizza i fontanny z czekoladą.

poleć znajomemudrukuj