Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Jakie aranżacje mieszkań dla niepełnosprawnych przygotowali studenci PG?2017-05-22

Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń mieszkalną uwzględniającą potrzeby osób z niepełnosprawnościami, zorganizowanego w ramach IV edycji warsztatów partycypacyjnych „Projektowanie Uniwersalne – jak żyć razem nie obok siebie”.

W ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki – 24 maja 2017 r. o godz. 9.00 w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbędzie się podsumowanie warsztatów i prezentacja najlepszych projektów wykonanych przez studentów Wydziału Architektury.

Warsztaty „Projektowanie uniwersalne – jak żyć razem nie obok siebie” to zainicjowane przez Centrum Projektowania Uniwersalnego PG zajęcia, podczas których studenci przeprojektowują mieszkania seniorów i osób z niepełnosprawnością, tak aby mogli w nich samodzielnie funkcjonować.

Hasło warsztatów „jak żyć razem, nie obok siebie” ma być impulsem do wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu przez osoby i rodziny, które borykają się z niepełnosprawnością. Studenci poprzez swoje projekty chcą pokazać, że dzięki zmianom w mieszkaniu i najbliższym otoczeniu, seniorzy i osoby z niepełnosprawnością mogą wyjść z izolacji i samotności do pełnej aktywności i integracji w lokalnej społeczności.

Na wystawie zorganizowanej przed Aulą na poziomie 300 Gmachu Głównego PG będzie można zapoznać się z ponad sześćdziesięcioma projektami przygotowanymi dla beneficjentów, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji warsztatów.

– Modernizacja mieszkania nie jest łatwym zadaniem, często związana jest z ogromnym wysiłkiem finansowym. W tegorocznej edycji warsztatów studenci architektury chcą zainicjować program realizacji jednego lub dwóch projektów w miejscu zamieszkania beneficjenta. Zależeć to będzie w dużej mierze od wsparcia sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy zechcą poprzeć tę niewątpliwie szlachetną inicjatywę – mówi dr hab. inż. arch. Marek Wysocki, prof. nadzw. PG z Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej.

poleć znajomemudrukuj