Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia2017-05-15

Na Politechnice Gdańskiej rozpoczęła się rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia. Kandydaci mogą rejestrować się w systemie eRekrutacja. Czas mija 6 lipca. Wyjątkiem jest kierunek architektura, w przypadku którego nabór kończy się 1 czerwca.

Po założeniu konta i zalogowaniu się w systemie eRekrutacja kandydaci mogą, w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej, wskazać interesujące ich kierunki studiów. Ważne, by uszeregować je w odpowiedniej kolejności – począwszy od preferowanego, aż po kierunek traktowany jako rezerwowy.

Zainteresowani podjęciem studiów na Politechnice Gdańskiej mają do wyboru studia na 9 wydziałach. W roku akademickim 2017/2018 na PG uruchomione zostaną dwa nowe kierunki studiów I stopnia.

Wydziały Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Zarządzania i Ekonomii zapraszają na inżynierię danych. Ten międzywydziałowy kierunek studiów adresowany jest do osób chcących połączyć nauki techniczne (ze szczególnym uwzględnieniem informatyki) z naukami ekonomicznymi, matematyką, statystyką oraz elementami nauk społecznych. Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do pracy związanej z procesami zbierania i przetwarzania informacji, przede wszystkim dla celów biznesowych.

Maturzyści mogą też starać się o przyjęcie na korozję – nowy kierunek proponowany przez Wydział Chemiczny. Podczas studiów młodzi ludzie zapoznają się z najnowocześniejszymi technikami ochrony przed korozją oraz metodami jej badania. Kierunek koordynuje jedna z najlepszych katedr zajmujących się korozją i elektrochemią, która może poszczycić się osiągnięciami teoretycznymi i praktycznymi uznawanymi na świecie.

Pełną ofertę studiów I stopnia można prześledzić na stronie pg.edu.pl/rekrutacja/ (w zakładce oferta studiów). Osoby zainteresowane podjęciem studiów  I stopnia w trybie niestacjonarnym będą mogły rejestrować się w systemie eRekrutacja od 7 lipca.

 

poleć znajomemudrukuj