Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Studenci PG w NASA Space Apps Challenge2017-05-15

Gratulacje należą się dwóm zespołom studenckim z Politechniki Gdańskiej, które zakwalifikowały się do światowego finału konkursu programistycznego Space Apps Challenge. Mowa o studentach z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki (zespół NBK) oraz z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (Szalone Dziki).

Space Apps Challenge to międzynarodowy hakaton trwający 48 godzin, organizowany w ramach inkubatora innowacyjności NASA. Konkurs odbył się 187 miastach z 69 krajów. Uczestniczyło w nim około 25 tys. młodych osób. W Polsce hakaton przeprowadzono w Gdańsku, w siedzibie Polskiej Agencji Kosmicznej. Warto wspomnieć, że inicjatorem organizacji gdańskiej edycji Space Apps był student drugiego roku WETI Szymon Krawczuk.

Nagrodę główną w krajowym etapie wywalczyli twórcy panelu słonecznego wraz z aplikacją Solar Energy (NBK) oraz autorzy aplikacji informującej o wybuchu pożaru FireHelper (Szalone Dziki). Zwycięstwo w Polsce, czyli zdobycie nagrody Global Nominee, gwarantuje udział w finale światowym. Ponadto Szalone Dziki otrzymały nagrodę za najlepsze wykorzystanie danych, a drużyna NBK nagrodę publiczności oraz Nagrodę Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za najbardziej innowacyjny projekt.

Studenci przygotowali filmy i krótkie opisy prezentujące zwycięskie projekty:

Solar Energy – ZOBACZ

FireHelper  – ZOBACZ

Obecnie aplikacje ocenia jury konkursu w Stanach Zjednoczonych. Wyniki zostaną podane na początku czerwca. Trzymamy kciuki za obie ekipy z Politechniki Gdańskiej! Oprócz tego już teraz można pomóc studentom z NBK zdobyć nagrodę publiczności. Drużyna znalazła się bowiem w gronie 141 zespołów z różnych stron świata biorących udział w konkurencji  People’s Choice.  

– Prosimy o głosy. Gra jest warta świeczki ponieważ laureaci wyjadą do siedziby NASA, by obserwować start misji kosmicznej. A to chyba marzenie 99 proc. studentów kierunków technicznych – uśmiecha się reprezentant drużyny NBK Kamil Andrzejewski.

JAK ZAGŁOSOWAĆ?

Wystarczy założyć konto na stronie https://2017.spaceappschallenge.org. Głosować można codziennie, do 21 maja włącznie (bezpośredni link do głosowania na NBK).

poleć znajomemudrukuj