Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Dni Elektroniki Morskiej MARELDAYS 8 i 9 maja2017-05-05

Nadchodzi nowa era dla przemysłu morskiego. Będzie to czas inteligentnych statków oraz autonomicznych flot. Zmiany w zakresie technologii i wymuszony przez nie rozwój elektroniki morskiej będą tematami konferencji MARELDAYS, która odbędzie się na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w dniach 8 i 9 maja.

Konferencja przeznaczona jest zarówno dla specjalistów z branży elektroniki morskiej, jak i zainteresowanych tą tematyką studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wykłady poprowadzą specjaliści z Polski, Anglii i Francji, wśród których są pracownicy naukowi PG. Będą one dotyczyć między innymi aplikacji nadzorowania przybrzeżnego ruchu statków, militarnych aplikacji hydroakustycznych oraz automatyzacji jednostek pływających. Impreza będzie też doskonałą okazją do nawiązania kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

– Przemysł produkcji wielkich statków zniknął z Polski niemal dekadę temu. Na szczęście w tym czasie stocznie z terenu Trójmiasta i całej Europy przekierowały swoją produkcję na małe i średnie jednostki specjalistyczne i rekreacyjne. Gdańsk i Gdynia stały się zagłębiem produkcji i modernizacji, m.in. jednostek przeznaczonych do obsługi platform wiertniczych i farm wiatrowych, statków badawczych i roboczych oraz znanych na całym świecie super-jachtów. Wśród studentów PG na pewno znajdują się przyszli specjaliści i pasjonaci branży morskiej, dzięki którym dobra pozycja naszego przemysłu stoczniowego zostanie umocniona – uważa mgr inż. Piotr Cywiński, wiceprzewodniczący konferencji.

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na jego stronie internetowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale należy się wcześniej zarejestrować: mareldays.edu.pl/WP/rejestracja/.

Równocześnie z konferencją odbywać się będą Trójmiejskie Targi Pracy, o których można przeczytać tutaj.

poleć znajomemudrukuj