Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Zapraszamy na debatę oksfordzką2017-04-24

Debata oksfordzka nad tezą „Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w obecnym kształcie przynoszą społeczeństwu więcej strat niż korzyści" odbędzie się 26 kwietnia w godz. 15.00–17.00 w sali 300 w Gmachu Głównym PG. Wydarzenie będzie częścią konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

W debacie udział wezmą studenci Politechniki Gdańskiej oraz studencka drużyna Instytutu Debaty Publicznej. Każdy zespół przygotowuje się do spotkania pod opieką mentora  – na Politechnice Gdańskiej rolę tę pełni dr inż. Anita Richert-Kaźmierska z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Liczymy, że rozmowa młodych dyskutantów przyniesie świeże spojrzenie na wyższe kształcenie zawodowe, doprowadzi do nowych wniosków. Celem debaty jest rzetelne pokazanie zalet i wad tego typu edukacji.

Reguły debaty uniwersyteckiej są ściśle określone. Wystąpi w niej ośmiu ubranych w galowe stroje mówców: czterech opowiadających się za tezą i czterech przeciwników. O tym, która drużyna będzie bronić, a która obalać postawioną tezę zadecyduje losowanie (odbędzie się w dniu debaty). Marszałkiem debaty będzie Paweł Nowak z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. 

O wyniku debaty przesądzi jury w składzie: dr Paweł Stachowiak (Uniwersytet Adama Mickiewicza), Tomasz Solarski (Uniwersytet Gdański) oraz Jan Piosik (Fundacja Projekty Edukacyjne). 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

poleć znajomemudrukuj