Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Mój pomysł, mój głos – korzyść dla wszystkich2016-12-02

Budżet obywatelski Politechniki Gdańskiej wchodzi w decydującą fazę. Rozpoczyna się bowiem głosowanie na projekty zgłoszone przez pracowników i studentów. Głosy można będzie oddawać za pomocą interaktywnych kart w dniach 4–11 grudnia br. Lista projektów oraz karta do głosowania znajduje się na stronie pg.edu.pl/budzet_obywatelski.

Pracownicy oraz studenci i doktoranci będą głosować oddzielnie na projekty zgłoszone w tych grupach. W ten sposób wybrane zostaną pomysły do realizacji. Każdy głosujący będzie mógł oddać tylko jeden głos na jeden wybrany projekt. Po zakończeniu głosowania i ewentualnych odwołaniach uczelniana Komisja ds. budżetu obywatelskiego ogłosi (10 stycznia 2017) listę rankingową projektów przeznaczonych do realizacji w roku 2017.

Społeczność akademicka naszej uczelni zgłosiła 60 projektów do pierwszego budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Propozycje okazały się ciekawe, stanowią one bazę informacji o potrzebach uczelni. Wszystkie wymagania spełniło 28 projektów.

– Zainteresowanie budżetem obywatelskim przekroczyło moje oczekiwania, a tym samym pokazało jak bardzo pracownikom i studentom zależy na dobru naszej Alma Mater. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pracę, którą włożyli w przygotowanie własnych propozycji – mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, inicjator utworzenia budżetu obywatelskiego na PG.

Na realizację projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego uczelnia przeznaczyła pół miliona zł.

poleć znajomemudrukuj