Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Powstanie nowa baza żeglarska PG2016-11-17

Nowoczesny kompleks położony w malowniczym zakątku Wyspy Sobieszewskiej – tak wkrótce będzie wyglądać baza żeglarska Politechniki Gdańskiej. Ma ona powstać w ciągu najbliższych pięciu lat.

– Politechnika Gdańska weszła w posiadanie nieruchomości w Sobieszewie, na terenie miasta Gdańska. To teren o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych, leżący bardzo blisko uczelni, z łatwym dojazdem – opisuje mgr inż. Marek Tłok, kanclerz PG.

W planowanym ośrodku zacumują jednostki żeglarskie uczelni, w tym smocze łodzie. Studenci politechniki, oprócz uczestniczenia w szkoleniach na stopień żeglarza, zyskają miejsce do badania właściwości hydromechanicznych budowanych przez siebie statków. Tam też odbywać się będą zajęcia międzynarodowej szkoły hydrodynamiki okrętów.

– Będzie to miejsce, w którym rozpoczniemy budowę Centrum Edukacji Morskiej PG. Prowadzenie szkoleń w nowym kompleksie będzie o wiele łatwiejsze niż w przypadku, gdy wszyscy chętni musieli jeździć do dotychczasowego ośrodka w Iławie – tłumaczy profesor Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Na obszarze nieruchomości wybudowane zostaną nabrzeża, hangary, laboratoria, pomieszczenia socjalne i sale seminaryjne. Politechnika Gdańska stara się o pozyskanie pieniędzy na budowę ośrodka z funduszy europejskich. Rektor Namieśnik powołał zespół doradców, w skład którego wchodzą profesor Janusz Kozak, dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, oraz profesor Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki, którzy przygotują wstępną koncepcję zagospodarowania terenu.

poleć znajomemudrukuj