Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Prodoktorancka Politechnika Gdańska. Zajęliśmy II miejsce w konkursie PRODOK2012-12-18

Politechnika Gdańska uplasowała się na II miejscu w piątej edycji konkursu na najbardziej prodoktorancką uczelnię PRODOK. Laureatów wyłoniono podczas XIII Krajowego Zjazdu Doktorantów w Krakowie.

W konkursie PRODOK uczestniczyło 39 uczelni. Pytania ankietowe dotyczyły sytuacji doktorantów w pięciu obszarach: zabezpieczenia finansowego doktorantów, wsparcia ich aktywności naukowej, samorządności, wpływu na program studiów, a także proporcji doktorantów studiujących w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 – Tak wysoka lokata motywuje nas to do ciągłej pracy nad poprawianiem warunków doktorantów na Politechnice Gdańskiej – mówi Przemysław Kitowski, przewodniczący Samorządu Doktorantów na naszej uczelni. – W 2011 Politechnika Gdańska została sklasyfikowana na 21 miejscu wśród uczelni biorących udział w konkursie na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce. Przez rok udało nam się wiele poprawić.

– Jesteśmy na prodoktoranckiej uczelni. Spory odsetek doktorantów otrzymuje stypendia, mamy swoich przedstawicieli w licznych komisjach ogólnouczelnianych, jak i wydziałowych. Warto dodać, że budżet Samorządu Doktorantów PG pozwala na realizację wielu działań szkoleniowych, integracyjnych oraz sportowych  – dodaje Przemysław Kitowski.

Jury rankingu doceniło uczelnie, które pomagają doktorantom pozyskiwać granty zagraniczne oraz nawiązywać współpracę z przemysłem. Prodoktoranckie uczelnie kładą nacisk na rozwój studiów w językach obcych oraz starają się rozwijać programy umożliwiające zdobycie podwójnego dyplomu doktorskiego np. na uczelniach zagranicznych.

Tegoroczną edycję konkursu PRODK zwyciężył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, trzecie miejsce należy do Politechniki Warszawskiej. Na czwartym miejscu uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a tuż za nim ex aequo Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Gdański.

W skład kapituły oceniającej wnioski konkursowe weszli prof. Józef Lubacz (przewodniczący rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz doktoranci: Dominik Bień (przewodniczący), Damian Dudała, Dominik Suligowski oraz Rafał Ogórek.

Wyniki konkursu: http://www.krd.ogicom.pl/include/user_file/krd_vii/wyniki,_prodok_2012.pdf
Podsumowanie konkursu można przeanalizować pod adresem: http://www.krd.ogicom.pl/include/user_file/krd_vii/podsumowanie.pdf

poleć znajomemudrukuj