Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Nowa hala tenisowa na Politechnice Gdańskiej2011-09-26

Wielka hala tenisowa otwarta zostanie dzisiaj o godz. 13.30 w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. Po tym, jak w ubiegłym roku oddano do użytku dwa gruntownie wyremontowane baseny i wioślarnię na naszej uczelni, trwa już modernizacja boiska do piłki nożnej, dyrekcja centrum przygotowuje się do remontu hali do gier zespołowych.

Wstęgę na nowym obiekcie uroczyście przetnie rektor prof. Henryk Krawczyk. Podczas otwarcia w nowej hali zagrają dzieci ze szkółki tenisowej działającej na terenie centrum. Popisowy skrócony mecz rozegrają prof. Bohdan Zadroga z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska z prof. Waldemarem Wardenckim z Wydziału Chemicznego.

Zapraszamy.

O jakiejkolwiek dyscyplinie sportu marzy student, znajdzie warunki do jej uprawiania w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. W ośrodku działa 20 sekcji sportowych, m.in. pływacka, lekkoatletyczna, judo, siatkówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego i stołowego. Centrum sportu jest położone we Wrzeszczu przy głównym trakcie komunikacyjnym, blisko Szybkiej Kolei Miejskiej i linii tramwajowej. Adres pocztowy: al. Zwycięstwa 12, dla niezorientowanych - obok Multikina.

Dysponujemy nowoczesnym, wyremontowanym kompleksem basenów, dużym 25-metrowym i mniejszym 12,5-metrowym, z których studenci korzystają w ramach zajęć wychowania fizycznego. Na basenie prowadzone są także szkółki pływackie firm zewnętrznych.

Mamy pełnowymiarową halę sportową do gier zespołowych, która zostanie w tym roku gruntownie wyremontowana. Postawiliśmy nową halę tenisową i wymienimy nawierzchnię na boisku do piłki nożnej.

Do dyspozycji studentów jest ścianka wspinaczkowa, korty tenisowe i dwa boiska do gry w siatkówkę plażową.

Młodzi wodniacy działający w Klubie Uczelnianym AZS PG regularnie trenują na naszej wioślarni, unikalnym tego typu obiekcie w Polsce. Odnoszą znaczące sukcesy na zawodach krajowych, ale także międzynarodowych.

Zapraszamy do nowej siłowni i sali do aerobiku. Amatorom walk wschodnich proponujemy ćwiczenia w sekcji judo. Od kilku lat w centrum organizowane są także bezpłatne kursy samoobrony dla mieszkańców Trójmiasta.

Warto dodać, że centrum organizuje również obozy narciarskie i żeglarskie. Dla studentów o ograniczonych możliwościach fizycznych i ruchowych, skierowanych przez lekarza akademickiej służby zdrowia, prowadzimy zajęcia z rehabilitacji ruchowej na basenie i w sali gimnastycznej.


 

poleć znajomemudrukuj