Biuro Prasowe
Komunikaty prasowe

   działalność studencka
   nagrody i osiągnięcia
   oferta edukacyjna
   inwestycje
   konferencje naukowe
   uczelnia dla regionu
   rankingi
   spotkania oficjalne
   sport
   imprezy otwarte

Galeria

Kontakt dla mediów


Znajdź komunikaty
Archiwum Prasowe
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  starsze komunikaty


Politechnika Gdańska >  Biuro Prasowe  > Komunikaty Prasowe > Komunikat Prasowy

Dzieciaki podziękują Mikołajowi uśmiechem2008-12-16

Misie i lalki, lokomotywa, czekolada, paczka kredek, książeczka o „Czerwonym kapturku” i gra planszowa – kosze wciąż zapełniają się kolejnymi prezentami. „Rozdajemy uśmiech” to międzyuczelniana akcja zbiórki zabawek i słodyczy, które w świątecznych paczkach powędrują do dzieci ze świetlic środowiskowych na terenie całego Trójmiasta. Na Politechnice Gdańskiej działa niemal dwadzieścia punktów zbiórki! Akcję przedłużono do 22 grudnia.

Akcję pod hasłem „Rozdajemy uśmiech” przygotował Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej z myślą o podopiecznych świetlic środowiskowych, czyli placówek wspierających lokalną społeczność w trudzie wychowywania dzieci i młodzieży. W akcję zaangażowały się także inne trójmiejskie uczelnie. Zbiórka ruszyła 24 listopada. 15 grudnia pierwszą partię prezentów Mikołaje – studenci płci obojga – dostarczyli do świetlic.  Prezenty trafią w ręce dzieci podczas uroczystości wigilijnych.

– Wielkimi krokami zbliżają się święta, radosny okres dzielenia się szczęściem, miłością i ciepłem rodzinnego ogniska. Ale czy dla każdego? – pyta Magdalena Gaca z Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej, studentka II roku Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, jedna z koordynatorów akcji. – W Polsce jest wiele dzieci wywodzących się z ubogich, często patologicznych rodzin. Każdego dnia tysiące z nich gromadzi się w świetlicach środowiskowych poszukując namiastki tego, czego brakuje im w domu: miłości, właściwej opieki, poczucia bezpieczeństwa. Dla tych dzieci największym świątecznym życzeniem jest zielona choinka i choć jeden skromny prezent. Zróbmy im niespodziankę i przygotujmy chociaż małą paczuszka z misiem i słodyczami.

Pierwszą świąteczną akcję charytatywną – pod hasłem „Pomóż Pomóc” – zorganizowała Wydziałowa Rada Studentów na Elektrotechnice i Automatyce PG w 2004 roku. Studenci postanowili wspierać rodzinne domy dziecka rozdając gdańszczanom cegiełki w postaci kart świątecznych i kalendarzy z fotografiami dzieciaków autorstwa Beaty Tyszkiewicz. Wówczas nie udało się zarazić tym pomysłem całej politechniki. Mimo to inicjatorzy akcji – Marek Redmer, Roman Didiuch i Tomasz Skalik – zgromadzili pełny entuzjazmu zespół i przez trzy kolejne dni kwestowali we wrzeszczańskim centrum handlowym, aby „Pomóc Pomagać”.

Organizatorem akcji „Rozdajemy uśmiech” jest Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Politechnika Gdańska. Partnerami projektu są zaś: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa, Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. Patronat medialny: trojmiasto.pl.

Kontakt: Bartłomiej Jaworski, koordynator projektu, student III roku Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG, tel. 0503/784 668, e-mail: jaworskibartlomiej@gmail.com.


PUNKTY ZBIÓRKI NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ


Bratniak, ul. Siedlickiej 4 na terenie Campusu Politechniki Gdańskiej, I piętro, biura: Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej (pok. 216 i 215) oraz organizacji BEST, ESN, ESTIEM i IEASTE
WA: kawiarnia MIKAWA na poziomie 400
WCh: biuro WRS, Gmach Chemii A, pokój 118 / kosz przy szatni w Gmachu Chemii A
WEiA: biuro WRS / portiernia w głównym budynku EiA
ETI: nowy budynek – przy dziekanacie w godz. 8–15, w szatniach / stary budynek – w
szatniach
FTiMS: Gmach Główny pokój 400, IV piętro
WOiO: biuro WRS, wtorek-czwartek, w godz. 13–15 / punkt ksero, Kserograf, 1 piętro
WZiE: bufet „Dogon” / biuro WRS, Gmach B, pokój 710, w godzinach dyżurów WRS


PUNKTY ZBIÓRKI NA INNYCH UCZELNIACH


Akademia Sztuk Pięknych: kosz na I piętrze Gmachu Głównego przy wejściu do szatni, w godz. 8.00–20.00 / kosz przy wejściu do Małej Zbrojowni
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu: Biuro Rady Samorządu Studentów AWFiS, poniedziałek–czwartek, w godz. 10.00–11.00
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa: Budynek A, szatnia, w godz. 8.00–18.00

 

poleć znajomemudrukuj
pliki do pobrania

organizatorzy akcji "Rozdajmy uśmiech" z zebranymi pluszakami, fot. K. Krzempek
(typ: .jpg, rozmiar: 224kB)