Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Informacja prasowa

Rusza cykl „Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich”

Wykładem poświęconym odpowiedzi na pytanie „Co to jest elektryczność?” rozpocznie się cykl spotkań pod hasłem „Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich”. Pierwszy wykład odbędzie się 20 grudnia 2007 roku o godz. 16.00 w sali E1 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.  Wstęp wolny. 

Cykl „Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich” został przygotowany z myślą o młodzieży ponadgimnazjalnej, która ma przed sobą wybór kierunku studiów. Zadaniem wykładów jest przede wszystkim przekazanie w atrakcyjny i bardzo przystępny sposób wiedzy na temat najnowszych osiągnięć z dziedziny elektrotechniki, automatyki oraz robotyki. Dzięki spotkaniom młodzież ma poznać możliwości rozwoju, jakie wiążą się bezpośrednio ze studiami na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Tematyka wykładów jest różnorodna, dotyka zarówno podstawowych praw, jak i najnowszych osiągnięć techniki.

Pierwszy z cyklu wykład dotyczy z pozoru prostego pytania „Co to jest elektryczność?”.

– Będzie to wykład, w czasie którego pokażę proste doświadczenia z ładunkami elektrycznymi oraz spróbuję wyjaśnić co to jest elektryczność,  a to naprawdę trudne zadanie. Mam nadzieję, że uda mi się zachęcić słuchaczy do studiowania właśnie u nas, na naszych kierunkach, na naszym Wydziale – mówi autor wykładu dr inż. Andrzej Skiba, starszy wykładowca w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.  

Harmonogram wykładów 

UWAGA! Wszystkie wykłady odbywać się będą zawsze o godz. 16.00 w sali E1 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej 

Kontakt z organizatorem: Katarzyna Pankowska, 058/348 60 65, e-mail: k.pankowska@ely.pg.gda.pl

Gdańsk, 2007-12-14

Dodatkowe informacje: