Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Informacja prasowa

Ekipa PG wygrała International Waterbike Regatta

W International Waterbike Regatta (IWR) rywalizowało blisko 40 drużyn z Polski, Austrii, Chorwacji, Holandii, Niemiec, Rosji i Turcji. Najlepiej spisali się studenci Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej i ich jednostka „REKTOR”.

IWR to regaty jednostek napędzanych siłą ludzkich mięśni. Uczestniczyło w nich ponad 300 osób – studentów i ich naukowych opiekunów. Rywalizacja miała miejsce na jeziorze Jeziorak przy śródlądowym porcie w Iławie w dniach 25–27 maja.
 
Pierwsze IWR odbyły się 37 lat temu z inicjatywy studentów z Hannoveru. Od tamtej pory wydarzenie organizowane jest co roku, zawsze w innym europejskim mieście. W Polsce regaty przeprowadzono po raz czwarty. Uczestnicy regat walczyli w 6 dyscyplinach, w których musieli wykazać się sprawnością m.in. w sprintach, slalomie, na długim dystansie czy też próbie przyspieszenia.
 
Studenci PG biorą udział w regatach od wielu lat. W 2016 roku podczas zawodów w Rostocku załoga naszej uczelni zajęła drugą pozycję, wcześniej kilka razy trzymała zwycięski puchar w dłoniach.
 
Głównym organizatorem IWR był Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG.

Gdańsk, 2017-05-28

Dodatkowe informacje: