Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Informacja prasowa

Dni Elektroniki Morskiej MARELDAYS 8 i 9 maja

Nadchodzi nowa era dla przemysłu morskiego. Będzie to czas inteligentnych statków oraz autonomicznych flot. Zmiany w zakresie technologii i wymuszony przez nie rozwój elektroniki morskiej będą tematami konferencji MARELDAYS, która odbędzie się na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w dniach 8 i 9 maja.

Konferencja przeznaczona jest zarówno dla specjalistów z branży elektroniki morskiej, jak i zainteresowanych tą tematyką studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wykłady poprowadzą specjaliści z Polski, Anglii i Francji, wśród których są pracownicy naukowi PG. Będą one dotyczyć między innymi aplikacji nadzorowania przybrzeżnego ruchu statków, militarnych aplikacji hydroakustycznych oraz automatyzacji jednostek pływających. Impreza będzie też doskonałą okazją do nawiązania kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

– Przemysł produkcji wielkich statków zniknął z Polski niemal dekadę temu. Na szczęście w tym czasie stocznie z terenu Trójmiasta i całej Europy przekierowały swoją produkcję na małe i średnie jednostki specjalistyczne i rekreacyjne. Gdańsk i Gdynia stały się zagłębiem produkcji i modernizacji, m.in. jednostek przeznaczonych do obsługi platform wiertniczych i farm wiatrowych, statków badawczych i roboczych oraz znanych na całym świecie super-jachtów. Wśród studentów PG na pewno znajdują się przyszli specjaliści i pasjonaci branży morskiej, dzięki którym dobra pozycja naszego przemysłu stoczniowego zostanie umocniona – uważa mgr inż. Piotr Cywiński, wiceprzewodniczący konferencji.

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na jego stronie internetowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale należy się wcześniej zarejestrować: mareldays.edu.pl/WP/rejestracja/.

Równocześnie z konferencją odbywać się będą Trójmiejskie Targi Pracy, o których można przeczytać tutaj.

Gdańsk, 2017-05-05

Dodatkowe informacje: