Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Informacja prasowa

Politechnika Gdańska zaprasza do udziału w projekcie YES! Gdańsk

Young Electric Summit jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rozwojem branży energetycznej w Polsce. Wydarzenie organizowane z okazji 20-lecia działalności Studenckiego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich Politechniki Gdańskiej odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia.

Pierwszego dnia można będzie wziąć udział w ogólnodostępnej konferencji pod tytułem „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o energetyce, ale baliście się zapytać”. Podczas dyskusji poruszone zostaną tematy związane z wytwarzaniem, kierunkami rozwoju i ogólnie pojętym rynkiem energii.

Dzień drugi poświęcony będzie działalności członków studenckich kół Stowarzyszenia Elektryków Polskich i skierowany tylko do osób zrzeszonych w tej organizacji. Wysłuchają oni prelekcji prezesów kół, które wygrały konkurs na najaktywniejsze koło studenckie SEP w Polsce (studenckie Koło SEP PG zajęło w nim drugie miejsce). Odbędą się również wystąpienia nagrodzonych Stypendium Organizacyjnym oraz posiedzenie Studenckiej Rady Koordynacyjnej.

Projekt YES! Gdańsk został objęty patronatami Prezydenta Miasta Gdańska, Prezesa SEP
oraz Politechniki Gdańskiej. Patroni medialni wydarzenia to portal Energia i My oraz Studenckie Radio SAR Politechniki Gdańskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich Politechniki Gdańskiej przy współpracy z gdańskim oddziałem SEP. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pg.sep.gda.pl/yes i na fanpage’u facebook.com/YESgdansk.

Gdańsk, 2017-04-11

Dodatkowe informacje: