Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Informacja prasowa

PG organizuje International Waterbike Regatta 2017

Podpisanie listu intencyjnego związanego z organizacją International Waterbike Regatta 2017 odbędzie się w sobotę, 8 października w Iławie (Port Iława, ul. Chodkiewicza 5). Sygnatariuszami porozumienia będą starosta powiatu iławskiego Marek Polański oraz dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa dr hab. inż. Janusz Kozak, prof. nadzw. PG.

Międzynarodowe regaty łodzi napędzanych siłą ludzkich mięśni odbędą się w dniach 23–28 maja 2017 w Iławie, na jeziorze Jeziorak. Przeprowadzone zostaną po raz 38. Do tej pory Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa organizował regaty trzykrotnie, ostatnio w 2007 r. w Gdańsku.

Studenci PG zrzeszeni w kole naukowym KORAB od wielu lat uczestniczą w rywalizacji i dzięki samodzielnie skonstruowanym łodziom zwykle plasują się na podium. W 2016 roku, podczas regat w Wiedniu załoga naszej uczelni zajęła trzecią pozycję, wcześniej kilka razy trzymała zwycięski puchar w dłoniach.

International Waterbike Regatta obejmują kilka konkurencji. Jednostki startujące w regatach muszą wykazać się sprawnością m.in. w sprintach, slalomie, na długim dystansie czy też próbie przyspieszenia.

Przyszłoroczne regaty w Iławie organizowane są przy współpracy spółki celowej PG – EXCENTO oraz studentów z koła KORAB. 

Gdańsk, 2016-10-07

Dodatkowe informacje: