Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Informacja prasowa

To będzie colorowy dzień

Color Day PG – kolorowy festyn, bieg i akcja charytatywna w jednym, już 30 maja odbędzie się na Politechnice Gdańskiej. Studenci organizujący wydarzenie zadbali o mnóstwo atrakcji przez cały dzień. Głównym punktem programu będzie z pewnością możliwość obsypania się kolorowymi proszkami. Zupełnie jak podczas hinduskiego święta Holi, które zainspirowało studentów.

Centrum wydarzeń Color Day PG będzie parking przed budynkiem Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG (WOiO); wejście od ul. Fiszera.

Impreza składa się z dwóch części:

Color Run, czyli kolorowy bieg studentów politechniki i mieszkańców Trójmiasta, który wystartuje o godz. 12.30 z parkingu przed WOiO. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9 w namiocie ustawionym na miejscu startu. Przygotowano blisko tysiąc miejsc na dwóch dystansach (1 lub 5 km). Trasy poprowadzono przez kampus uczelni oraz część Parku Akademickiego.

Color Fest to barwny festyn, podczas którego odbędą się licytacje gadżetów i pamiątek przekazanych przez sławne osobistości, a także koncerty, konkursy dla dzieci, pokazy taneczne oraz sypanie kolorowych proszków przez zgromadzoną publiczność. Festyn rozpocznie się w południe i potrwa do godz. 17.15. Na placu ustawiony zostanie dmuchany plac zabaw. Będzie można również smacznie zjeść.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na fanpage`u wydarzenia na Facebooku.

Dla ekipy organizatorów Color Day PG największe znaczenie ma charytatywna strona imprezy. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży cegiełek podczas rejestracji do Color Run (każda po 10 zł) oraz z licytacji gadżetów przekazany zostanie Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci.

– Chcemy jak najbardziej zachęcić studentów oraz mieszkańców Trójmiasta do pomocy małym podopiecznym Hospicjum. To z myślą o tych maluchach przygotowujemy całą imprezę. Każda pomoc finansowa dla tej instytucji jest na wagę złota, dlatego właśnie powstał Color Day PG – mówią organizatorzy wydarzenia z Wydziałowych Rad Studentów PG z wydziałów: Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Architektury oraz Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci to fundacja, która obejmuje opieką dzieci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi. Chorymi opiekują się lekarze i pielęgniarki z fundacji. Hospicjum oferuje także wsparcie psychologiczne dla rodzin pacjentów.

Gdańsk, 2015-05-26

Dodatkowe informacje:
Biuro prasowe Politechniki Gdańskiej
Politechnika Gdańska
e-mail: biuro.prasowe@pg.gda.pl
tel.: 58/347 29 99
fax:
ul. Gabriela Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk