Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Informacja prasowa

MBA i International Management z PG wśród najlepszych w Europie Wschodniej

Wydział Zarządzania i Ekonomii PG wysoko w rankingach Eduniversal Masters Ranking. Dwa programy studiów prowadzone na tym wydziale znalazły się w gronie najlepszych w Europie Wschodniej.

Piąte miejsce w kategorii studiów MBA z zakresu Engineering and Project Management zajął program MBA Wydziału Zarządzana i Ekonomii "MBA in Strategy. Programme and Project Management". W tej kategorii jako jedyny z Polski znalazł się w pierwszej dziesiątce.

International Management z WZiE uplasował się na 18 pozycji wśród 20 wyszczególnionych w rankingu programów studiów magisterskich z tej dziedziny.

Eduniversal to francuska agencja ratingowa specjalizująca się w szkolnictwie wyższym. Co roku w grudniu ogłasza kolejną edycję Masters Ranking. Tworząc go agencja oceniła przeszło 12 tysięcy programów studiów magisterskich i MBA z 30 obszarów tematycznych, ze 154 krajów. Ostatecznie wyłoniła cztery tysiące najlepszych programów z podziałem na regiony. Polskę sklasyfikowano wśród 20 krajów Europy Wschodniej.  

Twórcy Masters Ranking wzięli pod uwagę opinię ekspertów HR, wysokość wynagrodzenia absolwentów danego kierunku w pierwszej pracy oraz wyniki ankiety przeprowadzonej wśród kończących studia (na całym świecie przepytano 800 tys. osób). Więcej o kryteriach rankingu można przeczytać tutaj.

Gdańsk, 2015-01-05

Dodatkowe informacje:
Biuro prasowe Politechniki Gdańskiej
Politechnika Gdańska
e-mail: biuro.prasowe@pg.gda.pl
tel.: 58/347 29 99
fax:
ul. Gabriela Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk